Lekkie ściany działowe

Lekkie ścianki działowe Siniat są alternatywnym rozwiązaniem dla murowanych ścian działowych. Cały montaż, aż do spoinowania, odbywa się na sucho. Gładkie powierzchnie ścian są gotowe do malowania i tapetowania bez konieczności długiego oczekiwania. Wewnętrzna przestrzeń konstrukcyjna znakomicie nadaje się do umieszczania w niej wszelkich instalacji bez konieczności wykuwania „bruzd”.

Montaż systemu Nida Ściana jest prosty i tani. Ścianki mogą zostać w prosty sposób zdemontowane w przypadku zmiany sposobu wykorzystania budynku lub pomieszczenia. Przy ciężarze do ok. 50 kg/m2 można je montować na każdym nośnym elemencie konstrukcji stropu. Lekkie ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych spełniają wymagania związane z ochroną przeciwpożarową, izolacyjnością akustyczną, cieplną i przeciwwilgociową.

Tradycyjna ścianka murowana:

– ciężka, murowana konstrukcja,
– zajmuje większą powierzchnię przez
większą grubość,
– „brudna i trudna” w montażu instalacji,
przebudowie i wszelkich zmianach,
– pracochłonne i kosztowne tynkowanie
dla uzyskania gładkiej
powierzchni

Nowoczesna lekka ścianka działowa:

– prefabrykowana, lekka konstrukcja,
– zajmuje mniejszą powierzchnię przy
porównywalnych właściwościach
akustycznych (oddaje większą powierzchnię
użytkową mieszkań),
– lepiej nadaje się do montażu instalacji.

Rdzeń płyty gipsowej posiada w swojej strukturze dużą liczbę mikroporów. Dzięki temu ma nieoceniony wpływ na regulację wilgotności pomieszczeń. Jest w stanie wchłonąć nadmiar wilgoci z powietrza, przechować ją i zwrócić tę wilgoć do atmosfery, gdy robi się sucho. W ten sposób reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, utrzymując ją na stałym poziomie. Rdzeń gipsowy w naturalny sposób tworzy zdrowy i przyjazny człowiekowi mikroklimat.

Źródło:https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/sucha-zabudowa/sucha-zabudowa-alternatywa-dla-budownictwa